Trello - Web Tabanlı Proje Yönetim Uygulaması

Trello - Web Tabanlı Proje Yönetim Uygulaması

Trello - Web Tabanlı Proje Yönetim Uygulaması

Yazar / Diğer Konular / Perşembe, 23 Mayıs 2019 07:48

Trello, dünyada milyonlarca kişi tarafından küçük veya büyük ölçekli projelerin yönetilmesi için kullanılan ücretsiz bir uygulamadır. Trello ile sadece projeleri değil hayatınızı ve işlerinizi de organize edebilir;  yapacağınız işler, yaptıklarınız ve hedefleriniz için panolar/listeler oluşturabilir, bunları istediğiniz kişi veya ekiplerle paylaşarak iş birliği yapabilirsiniz. İstediğiniz iş kalemini istediğiniz kişiye tanımlayabilir, bu iş için süre belirleyebilir, işle ilgili uyarılar ve yorumlar yapabilir, gerekli dosyaları iş kalemiyle ilişkilendirerek paylaşabilirsiniz. Tüm bunları ister mobil uygulamalar aracılığı ile isterse web üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İster yönetici olun, ister çalışan; ister öğretmen olun, ister öğrenci; ister bir hayaliniz olsun, isterse ne yapacağına karar veremeyen biri olun… Trello’nun kesinlikle size yarayacak, işinizi kolaylaştıracak bir özelliği olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

İşte Trello’yu dünyanın en iyi ücretsiz proje yönetim araçlarından biri yapan özellikler:

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın kullandığı Trello, projelerinizi yönetmenin ve her şeyi organize etmenin kolay, ücretsiz, esnek ve görsel bir yoludur.

Trello, daha fazla işbirliği içerisinde çalışmanıza ve daha fazla iş yapmanıza yardımcı olur.

Trello'nun panoları, listeleri ve kartları, projelerinizi eğlenceli, esnek ve ödüllendirici bir yolla organize etmenize ve önceliklendirmenize imkân verir.

Trello görünürde oldukça basit olmakla birlikte içerikte çok daha fazlasını sunar.

Trello herhangi bir boyuttaki projeleri organize etmek için ihtiyacınız olan çeşitli araçlara sahiptir.

Bir kart açarak yorum ekleyebilir, dosya eklentileri yükleyebilir, listeler oluşturabilir, etiket ve bitiş tarihi ekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Panonuza tamamı ücretsiz olmak üzere ihtiyacınız olan sayıda kişi davet edebilirsiniz. Görevleri paylaştırmak için insanları kartlara sürükleyin ve bırakın. Herkes aynı panoyu ve tüm resmi tek seferde görür.

İster iş, ister bir proje veya bir sonraki aile tatili için olsun, Trello takımınızın devamlı organize olmasına yardımcı olur.

Trello'nun sezgisel olarak kavranabilen basit panoları, listeleri ve kartlarıyla saniyeler içinde fikirleri eyleme geçirin.

Trello'yu kendinizin veya takımınızın en iyi çalışabileceği şekilde yapılandırabilirsiniz. Her kişinin ve takımın tarzına uygun esnekliğe ve özelliklere sahiptir.

Bilgisayarınızdan, Google Drive'dan, Dropbox'tan, Box'tan ve OneDrive'dan dosyalar ekleyin.

Emojiler kullanarak çalışmalarınıza canlılık katmayı da unutmayın.

Önemli bir şey olduğunda, Trello'nun bildirim sistemi ile anında haber alabilirsiniz. Nerede olursanız olun bildirim alabilirsiniz: uygulama içinde, e-posta üzerinden, tarayıcı üzerinden masaüstü bildirimleri veya mobil anlık bildirimler aracılığıyla. Bildirimler tüm cihazlarınızla daima senkronize haldedir.

Trello, gerçek zamanlı olarak ve gerçekten hızlı çalışır. Birisi bir kart taşıdığında, kullandığınız cihaz ne olursa olsun kart anında panonuzda da taşınır. Sekmenizi gün boyu açık tutabilirsiniz ve asla yenilemenize gerek yoktur. Ayrıca Trello siz farkına dahi varmadan çok hızlı bir şekilde açılır ve yüklenir.

İş kalemlerinizin ve takımınızın büyüklüğünü dert etmeyin. Takımları kullanarak herkesi bir arada tutun. Takımlar şirketiniz, aileniz ya da oda arkadaşlarınız gibi bir grup insan ve panodan oluşur. Ücretsiz hesabınız ile istediğiniz kadar takım oluşturabilir ve görevleri istediğiniz kişi veya gruplarla paylaşabilirsiniz.

Trello neredeyse tüm dijital ortamlarda çalışır. iPhone, iPad, Android telefonlar, tabletler, saatler ve Kindle Fire tabletler için uygulamaları mevcut.

Trello her türlü ekran boyutu ile uyumlu web ortamında da çalışmaktadır.

Arama, filtreleme ve etiketler yardımıyla aradığınız her şeyi bulabilirsiniz Aramanızı daraltmanıza yardımcı olan sofistike operatörler ile arama işlemi inanılmaz derecede hızlı ve güçlüdür. Etiketler, kartlarınızı hassas bir şekilde kategorilere ayırarak daha sonra bulmanıza ve filtrelemenize yardımcı olur.

Trello, politika gereği yapısını çok sade tutmaya çalışıyor. Çok fazla özelliğe sahip olmakla birlikte kullanıcıyı yormamak için bunların tamamını sergilemiyor. Kullanıcı istediği araçları (Takvim, Oylama, Yıpranan Kartlar vb.) kendisi aktif edebiliyor. Proje yönetimi temelinde karmaşık bir yapı olmakla birlikte Trello bu karmaşıklığı kullanıcının tecrübesiyle birlikte zamanla şekillendirmesine imkân veriyor.

Trello’yu açmadan E-posta yoluyla dahi kart oluşturabilir ve yorum yapabilirsiniz. Her pano kart oluşturmak için kullanabileceğiniz özel e-posta adresine sahiptir. Trello maille birlikte gönderdiğiniz eklentileri de yükleyecektir. Ayrıca, e-posta yoluyla bildirim aldığınızda, Trello'yu açmadan e-posta yoluyla yanıtlayabilirsiniz.

Trello çeşitli güvenlik özelliklerine sahiptir. Panolarınızı kimlerin gördüğü konusunda tam kontrole sahipsiniz. Tüm veriler, bankalar tarafından da kullanılan şifreleme teknolojisi olan güvenli SSL/HTTPS bağlantısı üzerinden gönderilir. Felaket durumlarına karşı verilerinizin şifrelenmiş, saha dışı yedeklemeleri de tutulmaktadır.

Trello, Türkçe dâhil 20’den fazla dili desteklemektedir.

Trello’nun desteklediği diller: İngilizce, Portekizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Fince, Norveççe, İsveççe, Rusça, Lehçe, Macarca, Ukraynaca, Çekçe, Hollandaca, İtalyanca, Türkçe, Tayca, Japonca, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince ve Vietnamca.

Trello Web Sitesi: https://trello.com
Trello iTunes App Store: https://itunes.apple.com
Trello Google Play: https://play.google.com

 Faydalı olması dileğiyle... Kerim SARIGÜL

 

 

Yazar

Kerim Sarıgül

Kerim Sarıgül

Merak ediyorum, araştırıyorum, öğreniyorum, paylaşıyorum...

 

yorum

  • Süleyman Fatih Süleyman Fatih 22 Nisan 2020

    Çok güzel bir site keşfettim. Ne kadar faydalı oldu anlatamam.

Yorum Ekle

Sosyal Medya Hesaplarım

 

  • Çok Okunanlar
  • Yorumlar

Please publish modules in offcanvas position.