Edmodo – Sosyal Öğrenme Platformu (Ücretsiz)

Edmodo – Sosyal Öğrenme Platformu (Ücretsiz)

Edmodo – Sosyal Öğrenme Platformu (Ücretsiz) Özel

Yazar / Eğitimde Teknoloji / Perşembe, 09 Nisan 2020 19:16

Edmodo, öğretmenlerin 21. yy. dijital araçlarını eğitim amacıyla en iyi şekilde kullanmaları, öğrencilerin ise tüm potansiyellerini keşfetmeleri amacıyla geliştirilmiş küresel bir eğitim ağıdır.

Edmodo; öğretmenler, öğrenciler ve veliler için bir "sosyal öğrenme platformu"dur. Edmodo ile öğretmenler çevrim içi sınıflar oluşturarak öğrencileri davet eder. İsterse veliler de öğrencileri takip edebilir.

Sosyal medya mantığıyla çalışan bu sistemde öğretmen sınıflarını, gruplarını oluşturur. Ders içeriği paylaşırken bunları hangi sınıfların ve grupların görebileceğini seçer. Sınav, ödev paylaştığında bunlar için süre belirleyebilir. Öğrencilerden geribildirimleri yorum veya dosya paylaşımı ile toplayabilir.

Öğrenciler yetkileri çerçevesinde paylaşımda bulunabilir, öğretmenler ve diğer öğrenciler bu paylaşımları beğenebilir, paylaşabilir veya bunlara yorum yapabilir. Gerçek anlamda sosyal öğrenmenin etkin bir şekilde kullanılabileceği, akran öğrenmesine fırsat sunan, öğrencilerin kendi aralarındaki etkileşimini en üst düzeyde tutabilecek bir platform.

Bu arada sihir platformda değil, her zamanki gibi öğretmende. Dünyanın en iyi dijital eğitim öğretim araçları da olsa bunları etkin bir şekilde kullanacak olan öğretmenlerimizdir.  Eğer "Dijital Dünya, Dijital Sınıf, Dijital Öğretmen" ve "Eğitimde En Çok Kullanılan 100 Araç" yazımızı okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim...

Edmodo - Sosyal Öğrenme Platformu

Gelecek Dersleri Planlayın

Günlük, haftalık, aylık planlar yapabilir; hangi videoların, yazıların, derslerin, sınavların ne zaman yayınlanacağını önceden belirleyebilirsiniz.

 

Birlikte Daha İyi Öğren

Sınıfını yönet. Öğrencilerinle etkileşime gir.

Güvenli. Basit. Ücretsiz.

 

Öğretmenlerin ihtiyaç duydukları araçlar

Mesajlar gönder, sınıf malzemeleri paylaş ve öğrenmeyi her yerden erişilebilir kıl. Tüm sınıf araçlarını bir araya getirerek zamandan tasarruf et.

 

Fark yaratan öğretmen ol

Herkes hayatında fark yaratan öğretmeni hatırlar. Mesajlar ve paylaşımlar gibi iletişim araçlarıyla Edmodo, öğrencileriniz için fark yaratan öğretmen olmanıza yardımcı olur.

 

Öğretmenler, öğretmenler için kaynaklar

Hiçbir öğretmen bir ada değildir. En çok ihtiyacınız olduğunda sizi destekleyecek bir akran topluluğu bulun. Keşfet ve Gündem bölümlerine göz atarak veya Edmodo'daki etiketleri (hashtag ) takip ederek bir sonraki dersiniz için ilham alın.

 

21. yüzyıl öğrencileri için dersler

Bir ders öğrencileri büyülediğinde ve anlayışlarını geliştirdiğinde sihir gibi gelir. Edmodo ile dijital ödevleri paylaşmak, sınavlar oluşturmak veya en etkili içerikleri bir araya getirmek çok kolay.

 

Öğrencilerin sevdiği bir platform

Öz güvenini arttır, sesini bul ve bir dijital vatandaş olmanın ne olduğunu tecrübe et. Öğrenmeni güçlendir ve göze çarpan bir sınıf topluluğunun parçası ol.

 

Velilerin istediği güncellemeler

Sınıf güncellemeleri al, öğretmenlerle senkronize kal ve evde öğrenmeyi destekle. Öğrencilerin doğru yolda kalmalarına yardımcı olmak için sınıf aktivitesini ve notları bir bakışta gör.

 

Okulundaki herkes için ücretsiz

Edmodo'yu tüm kullanıcılara zahmetsizce servis et, Edmodo’nun özelliklerinden yararlan ve okuldaki iletişimi düzene sok. Tüm okulunu Edmodo ile entegre ederek daha fazlasını edin.

 

Tek yapmanız gereken https://new.edmodo.com/ üzerinden Öğretmen girişi yapmak, sınıfları oluşturmak, öğrencileri eklemek, dersleri planlamak, içerikleri paylaşmak, anketlerle ve sınavlarla geribildirim almak, sosyal öğrenmeyi en üst seviyede kullanmak, sosyal medya kullanımına yatkın olan öğrencilere en iyi sosyal öğrenme ortamlarını sunmak…

Edmodo Web

Edmodo Google Play (Android)

Edmodo App Store (Apple)

Edmodo Windows Mobile 

Not: Talep olur ve zaman bulursam Edmodo’nun kullanımına yönelik bir video da hazırlamayı da düşünüyorum.

Faydalı olması dileğiyle…

Kerim SARIGÜL

 

Yazar

Kerim Sarıgül

Kerim Sarıgül

Merak ediyorum, araştırıyorum, öğreniyorum, paylaşıyorum...

 

Yorum Ekle

Sosyal Medya Hesaplarım

 

  • Çok Okunanlar
  • Yorumlar

Please publish modules in offcanvas position.