Çevrimiçi Ders ve Toplantılarda Gürültü, Yankı ve Dış Seslerden Kurtulun

Çevrimiçi Ders ve Toplantılarda Gürültü, Yankı ve Dış Seslerden Kurtulun

Çevrimiçi Ders ve Toplantılarda Gürültü, Yankı ve Dış Seslerden Kurtulun Özel

Yazar / Eğitimde Teknoloji / Pazar, 21 Şubat 2021 00:03

Çevrim içi (online) görüşme ve derslerde dışarıdan gelen ses veya gürültü (caddeden geçen araç sesi, matkap sesi, yan odadan veya komşudan gelen gürültüler, bilgisayarımızın vantilatöründen gelen ses, kedi sesi, köpek sesi, bebek ağlaması, klavye sesi, çamaşır veya bulaşık makinesi sesi vb.)  bazen sorun olabiliyor ve oturumumuzun kalitesini, verimliliğini düşürebiliyor. Bu gibi durumlarda dış ses ve gürültülerden Krisp programı aracılığıyla kurtulmak mümkün.

Krisp - Gürültü Engelleme Uygulaması

  • İnsan sesi dışındaki sesleri, yankıları, arka plan gürültülerini tanıyan ve ortadan kaldıran yapay zeka destekli bir program.
  • Programın hem Mac hem de Windows versiyonu mevcut. 
  • Tek yapmamız gereken programı bu bağlantıdan aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla indirip bilgisayarınıza kurmak.

Kurulum yaptıktan sonra bilgisayarda sağ altta Krisp ikonu belirir. İkona tıkladıktan sonra alttaki resimde olduğu gibi ayarları göreceksiniz. Buradan ister mikrofon isterse hoparlör ya da ikisini de aktif ederek gereksiz dış ses ve gürültülerden kurtulabilirsiniz. 


Zoom, Teams gibi  uygulamaları kullanmaya başladığınızda -yapay zeka kullanan ses tanıma teknolojisi sayesinde- insan sesi dışındaki tüm sesleri yok ediyor. Uygulamayı sadece çevrim içi görüşmelerde değil video çekimlerinde, Youtube, Facebook vb. canlı yayınlarda da kullanabilirsiniz.

Bu arada sadece sizden giden değil, diğer kullanıcılardan gelen sesleri de temizliyor. Yani hem mikrofondan giden hem de hoparlörden gelen sesler üzerinde çalışıyor.

Denediğinizde gerçekten ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Haftada 120 dakika ücretsiz. İsterseniz sadece ücretsiz versiyonunu önemli oturumlar için 120 dakika kullanılabilirsiniz. Eğer 120 dakika yetersiz  ise aylık 5 dolar ödeyerek sınırsız versiyona da geçebilirsiniz. 

 

Windows için indir

Mac için indir

 Tanıtım videosu

Yazar

Kerim Sarıgül

Kerim Sarıgül

Merak ediyorum, araştırıyorum, öğreniyorum, paylaşıyorum...

 

Yorum Ekle

Sosyal Medya Hesaplarım

 

Please publish modules in offcanvas position.