MIT App Inventor Nedir, Ne İşe Yarar?

MIT App Inventor Nedir, Ne İşe Yarar?

MIT App Inventor Nedir, Ne İşe Yarar?

Yazar / Diğer Konular / Pazar, 19 Şubat 2012 20:17

Oyun oynamayı sevenler program yazmayı, kodlama yapmayı hiç düşündü mü bilmiyorum. Programlama öğrenmeye başlayıp çok kişinin vazgeçtiğini biliyorum. "Kodları kim ezberleyecek", "o kadar kod nasıl aklımda kalacak", "programlama mı, o benim işim değil" gibi cümleler artık geride kalıyor. Yapboz yapmayı seviyorsanız bu programı da seveceksiniz. Google bu alanda bir çığır açıyor adeta. Gerçi ortaya koyduğu bu sistemi (GOOGLE APP INVENTOR) başka bir firmaya satmış olsa da programın geliştirilmesine devam ediliyor.


Ne işe yarıyor diyorsunuz şu an içinizden, merak ettirmeden cevap vereyim. Neredeyse hiç kod kullanmadan Android cihazlar için uygulama geliştirmemize yarıyor. Hangi koddan sonra hangisinin geleceğini yapboz aprçalarından anlayabiliyor, işlemleri bu parçaların şekillerine ve uygunluğuna göre yapabiliyorsunuz.
Aşağıda 4 soruluk örnek bir test uygulama görüntüsünü sizlerle paylaşıyorum. Eğer mobil cihazlar, android sistemler için uygulama geliştirmeyi düşünüyorsanız programı incelemeyi, denemeler yapmayı unutmayın. Çok seveceğinizden eminim. Zaman bulabilirsem bu konuda bir kaç video ders hazırlayıp paylaşabilirim.

APP INVENTOR TÜRKÇE

APP INVENTOR TÜRKÇE

App Inventor Eğitimi - Turkcell, Geleceği Yazanlar

Yazar

Kerim Sarıgül

Kerim Sarıgül

Merak ediyorum, araştırıyorum, öğreniyorum, paylaşıyorum...

 

Yorum Ekle

Sosyal Medya Hesaplarım

 

Please publish modules in offcanvas position.