PAYLAŞMAK GÜZELDİR

"Ben bildiklerimi arkadaşlarımda depolarım. Ezberlememe gerek yok."
Karen Stephenson.

hakkimdamerak.jpg
01.
Dünyada neler oluyor

MERAK EDİYORUM

hakkimdaarastir.jpg
02.
Detaylı bir şekilde

ARAŞTIRIYORUM

hakkimdaogren.jpg
03.
İhtiyacım kadarını

ÖĞRENİYORUM

hakkimdapaylas.jpg
04.
Unutmamak için

PAYLAŞIYORUM

"Kerim Sarıgül" kim diye merak edenlere...

1979'da Bulancak'ta (Giresun) dünyaya geldim.

Eğitim Hayatım

İlköğrenimini Küçükdere Köyünde, orta öğrenimini Bulancak'ta, lise öğrenimini ise Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2000 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümünü kazandım ve 2005 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldum.


Mezuniyet sonrası Yüksek Lisansa başladım ve bu eğitimimi de 2008 yılında başarıyla tamamladım. Şu an Bişkek Sosyal Bilimler Üniversitesi Türkoloji Bölümünde "Bilgisayarlı Dilbilim" alanında doktora eğitimime devam etmekteyim.


İş Hayatım
2005-2013 yılları arasında (8 yıl) Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Dilller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanı olarak,

2013-2015 yılları arasında Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım.

Şu an Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretim Merkezi Müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

***

Bilgisayarla tanışmam lise yıllarına dayanır. Bu tanışma sonucu oluşan arkadaşlığı hiç bitirmedim. Bilgisayar programları, programa dilleri ve içerik yönetim sistemleri konusunda araştırma ve çalışmalarım bulunmaktadır. Flash, Corel, PhotoShop, 3ds Max vb. programlar; asp, asp.net, C# programlama dilleri ve Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar ile haşır neşir durumdayım. 


Ayrıca bir çok sitede Flash, Corel, Photoshop, Joomla, eğitimde ve dil öğretiminde teknoloji kullanımı konularında derslerim ve makalelerim yayınlanmaktadır.

İyi derecede Rusça ve Kırgızca biliyorum. İngilizce ve Arapça öğrenmeye devam ediyorum. 

Evliyim ve 3 çocuk babasıyım.

Beni Ben Yapan Şehirler

Karadenizin en güzel köylerinden birinde Kiçükdere köyünde doğdum ve ilkokulu burada okudum. Daha sonra Bulancak Merkez Kur'an Kursundan hafızlık yaptım. Orta 1 ve 2. sınıfı Bulancak'ta okudum. Devlet Parasız Yatılı Sınavına girdim ve Amasya İmam Hatip Lisesini kazandım. Orta 3'ü ve lise eğitimimi Amasya'da tamamladım. Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji bölümünü kazandım. Üniversiteyi Bişkek'te okudum ve akabinde 8 yıl çalıştım. Kısacası 13 yılım Bişkek'te geçti. Şu an Ankara'dayım.

Bulancak, Giresun

Image

Amasya

Image

Bişkek, Kırgızistan

Image

Ankara

Image

Please publish modules in offcanvas position.