FileMaker - Veri İşleme Programı PDF Yazdır e-Posta

FileMaker Program Tanıtımı Günümüzda sayısız programların ortaya çıktığı, her hangi bir iş için program aradığımızda aynı işi ypabilen bir çok alternatifle karşılaştığımız bir gerçek. 
Günümüzde ihtiyacımıza göre program üreten programlar ortaya çıkmaya başladı. Burada program üreten program derken ihtiyaçlarımızı karşılayacak olan sistemlerden bahsediyorum. Yazımızın konusu olan FileMaker programını anlatarak bir programızn ihtiyacımıza göre naısl bir program üretebileceğini de açıklamış olacakğız.

Özellikle çalışmalarında veritabanına ihtiyaç duyanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek mahiyette olan bu program sayesinde muhasebe programları, kütüphane programları, personel bilgi sistemleri, bilgi/belge/resim indeksleme programları, ürün katalogları vb. bir çok ihtiyaca cevap verebilecek programlar üretebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza cevap verecek olan sistemleri oluşturabilmek için herhangi bir kod bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur. Elinizin altında FileMaker programı varsa işinizi görecek demektir.Oluşturmuş olduğunuz sistem sayesinde istediğiniz verileri istediğiniz özelliklere göre sınıflandırabilir kayıt altına alabilir daha sonra filtreleme, arama, grafik olarak gösterme vb. işlemlere tabi tutabilirsiniz. Kolay bir kullanım arayüzüne sahip olan program hazır şablonları ile de işlerinizi kolaylaştıracaktır.

FileMaker aracılığı ile oluşturulan grafikleri ve verileri dikey çubuk, yatay çubuk, alan, çizgi ve pasta grafiklerin dahil olduğu beş farklı stilde göz alıcı raporlar halinde suanbilirsiniz. Ayrıca, anında Web Yayını'nı kullanıp grafiklerinizi web'de yayınlayarak site ziyaretçilerinize de sunabilirsiniz.

Programı inceledi iseniz ve işinize yarayacağınız düşünüyorsanız satın alıp indirebilirsiniz.

FileMaker Resmi Sitesi


File Maker - Türkçe Bilgi


FileMaker Video Dersleri

Program özelliklerine göre bir kaç farklı versiyonda sunulmaktadır...
FileMaker Pro
FileMaker Pro Advanced
FileMaker Go for iPhone & iPad
FileMaker Server
FileMakeServer Advanced

 

FileMaker - Yapılacak İşler (Ajanda) Örneği

Sempozyum-Seminer-Sergi vb. Etkinlik Kayıt Örneği

FileMaker Ürün/FAtura Örneği

FileMaker - Dsoya İndeksleme Örneği

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

KIRGIZCA - RUSÇA - TÜRKÇE SÖZLÜKLER

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

ÜYE GİRİŞ FORMUTüm Hakları Saklıdır. Sitedeki ders ve makaleler kaynak göstermek şartı ile kullanılabilir. www.kerimsarigul.com 2005 - 2012