Flash Dersleri
Flash'ta Butona Ses Eklemek PDF Yazdır e-Posta
Bir çok yerde butonlara tıkladığınızda ses duymuşsunuzdur. Şimdi bu dersimizde bir butona nasıl ses eklenir onu öğreneceğiz. Ayrıca bu derste örnek oalrak ele aldığımız butona ses ekleme işlevini diğer uygulamalarınızda da kullanabilirsiniz. Çünkü ses ekleme uygulaması  Flash programının diğer uygulamaları için de geçerlidir.
 
Flash'ta Guide Layer (Rehber) Uygulaması PDF Yazdır e-Posta
Bu dersimizde Guide Layer uygulamasını öğreneceğiz. Bir çok yerde kullanabileceğimiz bu özelliği bir örnekle inceleyelim. Bir topumuz olsun ve bu top istediğimiz düzergahta hareket etsin… Bu işlem için bir topa, bir de bu topun hareket edeceği düzergahı gösterecek rehbere ihtiyacımız var.
 
Flash'ta Tam Ekran Yapmak PDF Yazdır e-Posta
Flashta hazırlamış olduğunuz bir çalışmanın tam ekran olarak açılmasını istiyorsanız…
1. Flash programı ile hazırlamış olduğunuz çalışmanızı açın ve birinci kareye Action bölümüne yukarıda resimde de gördüğünüz şu kodları girin.

fscommand("fullscreen", "true");

 
Flash'ta Buton Hazırlayalım PDF Yazdır e-Posta

Flash programını duymayanlar, ya da flash programı ile yapılmış olan örnekleri özellikle web sitelerinde görmeyen yoktur sanırım. Sitelerdeki o göz alıcı bannerler, reklamlar, ürün tanırımları vb. bunların çoğu Flash programı aracılığı ile hazırlanmakta. Tabiki bir çok sitede gördüğümüz butonlar da flash programı ile hazırlanabiliyor. Siz de bu dersi takip ederek bir buton nasıl hazırlanır?, butona efekt nasıl verilir? gibi soruların cevabını bulacaksınız. Flash'ta basit bir şekilde buton hazırlamayı öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 4

KIRGIZCA - RUSÇA - TÜRKÇE SÖZLÜKLER

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

ÜYE GİRİŞ FORMUTüm Hakları Saklıdır. Sitedeki ders ve makaleler kaynak göstermek şartı ile kullanılabilir. www.kerimsarigul.com 2005 - 2012