Flash Dersleri
Flash - View Menüsü Özellikleri PDF Yazdır e-Posta

Daha önceki derslerimizde Flash programının "File" ve "Edit" menülerini incelemiştik. Bu dersimizde ise "View" menüsünü inceleyeceğiz. Buradaki incelemeler yine Adobe Flash CS3 Profesional Version 9.0 üzerinden yapılmıştır. Dolayısıyla eski versiyonlara göre küçük farklılıklar göze çarpabilir.

 

 
Flash - Edit Menüsü Özellikleri PDF Yazdır e-Posta

Flash çalışmalarımızda en çok kullandığımız özelliklerin bulunduğu menü bu diyebilirim. Buradaki menülerin işlevlerini ve kısa yollarını iyi öğrenirsek işlerimizi daha da kolaylaştırmış ve hızlandırmış oluruz. Aşağıdaki inceleme bir önceki derste olduğu gibi Adobe Flash CS3 Profesional Version 9.0 üzerinden yapılmıştır. Versiyonlara göre menüde bazı farklılıklar olabilir.

 
Flash - File Menüsü Özellikleri PDF Yazdır e-Posta
Buradaki incelemeler Adobe Flash CS3 Profesional Version 9.0 üzerinden yapılmıştır. Menüler bazı versiyonlara göre küçük farklılıklar arz edebilir.
 
Flash'ta Link Özellikleri (Get URL komutu) PDF Yazdır e-Posta

         Flash'ta bir buton yaptınız veya herhangi bir öğeye link vereceksiniz ve link özellikleri kodlarına ve özelliklerine ihtiyaç duydunuz. Aşağıda sizlere link kodlarını ve ayrı ayrı özelliklerini açıklamalı olarak sundum. Aşağıdaki kodları ve özelliklerini inceleyerek istediğiniz link özelliğini kullanabilirsiniz.

 
Flash'ta Mail Butonu Nasıl Eklenir? PDF Yazdır e-Posta
Normal buton yapmayı biliyorsak mail buton yapmayı da biliyoruz demektir. Sayfamızı açtıktan sonra normal bir buton yapalım. Buton yapımını Flash'ta Buton Hazırlayalım adlı dersimizden inceleyebilirsiniz.

Daha sonra yapmış olduğumuz bu butona actions menüsünden Get URL komutunu ekleriz. Bu bölüme url yani site adresi yerine mailimizi ekleyeceğiz.
 
Flash'ta Kodlar İçinde Açıklama Yapmak (Comment) PDF Yazdır e-Posta
 Action Script uygulamalarımızda istediğimiz kodlardan sonra açıklamalar yapabiliriz. Bir çok kodlama sistemlerinde bulunan bu özelliği burada "// açıklamalar" ve "/* açıklamalar */" şeklinde kullanabiliriz.. "//" işaretinden sonra veya "/* açıklamalar */" bu işaretler arasına yazacak olduğumuz bilgiler kodlamamızı engellemeyecektir. Zaten bu işlemi yaparken de göreceğiniz gibi bu açıklama satırları farklı rekte olacaktır.
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 4

KIRGIZCA - RUSÇA - TÜRKÇE SÖZLÜKLER

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

ÜYE GİRİŞ FORMUTüm Hakları Saklıdır. Sitedeki ders ve makaleler kaynak göstermek şartı ile kullanılabilir. www.kerimsarigul.com 2005 - 2012