Corel Dersleri
Corel'de bir oyma (yiv) örneği yapalım PDF Yazdır e-Posta

Corel'de bir oyma (yiv) örneği yapalım...  Bu dersimizde yine diğer derslerde olduğu gibi sadece bir oyma örneği yapmakla kalmayacağız Corel'in bir çok fonksiyonunu öğrenmiş olacğız. Zaten asıl amacımız da o. Herhangi bir şey yaparken Corel araçlarının özelliklerini, işlevlerini, kullanılışlarını öğrenmek: Şimdiden kolay gelsin. Artık başlayabiliriz sanırım:)


1. Öncelikle Rectangle tool ( F6) aracını seçerek istediğimiz boyutta bir dikdörtgen çizelim.

 
Corel'de Örnek Bir Satranç Tahtası Yapalım PDF Yazdır e-Posta
Bu dersimizde yine daha önceki derslerde olduğu gibi Corel araçalrını kullanarak nasıl yeni şekiller ortaya çıkarabileceğimizi, hangi araçların hangi amaçlar için kullanılabileceğimizi öğreneceğiz. Burada amaç sadece bir Satranç tahtası ortaya koymak değil aynı zamanda Corel araçlarını çeşitli amaçlar için kullanmak...
 
Corel'de Bir Spiral Yapalım PDF Yazdır e-Posta
Bu dersimizde “Spiral” yapmayı öğreneceğiz. Burada spiral yaparken kullanacak olduğumuz araçlar ve onların işlevleri sizlere başka çalışmalarda da çok yardımcı olacaktır. Burada konuya sadece spiral yapmak açısından değil, tüm derslerde olduğu gibi kullanılan araçlar ve bunların işlevleri açısından bakmak gerekir.

Kısa bir girişten sonra sanırım dersimize başlayabiliriz.
 
Corel Draw'da bir çark yapalım PDF Yazdır e-Posta
Bu sersimizde Corel'in bir çok özelliğini kullanarak bir çark nasıl oluşturulur onu öğreneceğiz...
Bu konu ile ilgili benzer bir dersi Turhan Reşitoğlu arkadaşımız daha önce sanalkurs.net'te işlemişti. Burada aynı işlemi Corel'in farklı özelliklerini de kullanarak yapabileceğimizi götermek istiyorum. Yani amaç çark yapmak değil çark yaparken kullanılan özellikler. Zaten sitemizi de incelediğinizde göreceksiniz ki her bir örnek programımızın farklı özellikelrini bizlere öğretiyor. Bizler o öğrendiğimiz özellikleri daha sonra hep beraber kullanıyoruz. Neyse, lafı fazla uzatmadan dersimize başlayalım...
 
Corel Draw'da iki nesne arasında geçiş efekti - Interactive Blend Tool PDF Yazdır e-Posta

Corel Draw'da iki nesne arasında geçiş efekti vermeyi öğreneceğiz. Corel'de çalışanların devamlı ihtiyaç duydukları, kullanımını ve yöntemini öğrendikten sonra hayal gücünüze göre istediğiniz gibi şekiller, renkler, geçişler ortaya çıkarabileceğiniz bir işlem.

 
Corel Draw'da Resimleri Transparan (Saydam) Yapmak PDF Yazdır e-Posta

Bu dersimizde CorelDraw programı ile transparan bir görünüm nasıl elde edebiliriz onu öğreneceğiz.
1. Öncelikle sayfamıza bir adet resim ekleyelim, daha sonra bu resim üzerine istediğimiz şekilde bir nesne çizelim (kere, dikdörtgen, yıldız, çember, adam, kuş vb.)

 
Corel'de bir şişe yapalım PDF Yazdır e-Posta
Corel'de aşağıdaki gibi bir şişe yapmayı öğreneceğiz. Çok ayrıntıya girmeden anlatmayı düşünüyorum. Yani elipsi neyle dikdörtgeni neyle çizeceğimizi tek tek anlatmak istemiyorum. Corel ekranını açtığımızda zaten neyin ne işe yaradığını az çok biliyoruz demektir. Ayrıca arkadaşlarımızın bu bölümde araçların işlevleri ile ilgili bir çok dersleri var.
 


KIRGIZCA - RUSÇA - TÜRKÇE SÖZLÜKLER

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

ÜYE GİRİŞ FORMUTüm Hakları Saklıdır. Sitedeki ders ve makaleler kaynak göstermek şartı ile kullanılabilir. www.kerimsarigul.com 2005 - 2012