App Inventor Dersleri PDF Yazdır e-Posta

Oyun oynamayı sevenler program yazmayı, kodlama yapmayı hiç düşünmemiştir diye düşünüyorum. Hatta programlama öğrenmeye başlayıp çok kişinin vazgeçtiğini biliyorum. "Kodları kim ezberleyecek", "o kadar kod nasıl aklımda kalacak", "programlama mı, o benim işim değil" gibi cümleler artık geride kalıyor. Yap boz yapmayı seviyorsanız bu programı da seveceksiniz. Google bu alanda bir çığır açıyor adeta. Gerçi ortaya koyduğu bu sistemi (GOOGLE APP INVENTOR) başka bir firmaya satmış olsa da programın geliştirilmesine devam ediliyor.

Ne işe yarıyor diyorsunuz şu an içinizden, merak ettirmeden cevap vereyim. Neredeyse hiç kod kullanmadan Android cihazlar için uygulama geliştirmemize yarıyor.  Çok yakında sizlerle bu sayfada kullanımını, örnek dersleri ve uygulamaları paylaşacağım.
Aşağıda 4 soruluk örnek bir test uygulama görüntüsünü sizlerle paylaşıyorum. Eğer mobil cihazlar, android sistemler için uygulama geliştirmeyi düşünüyorsanız konuyu takip etmeye devam edin!

APP INVENTOR TÜRKÇE

APP INVENTOR TÜRKÇE

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

KIRGIZCA - RUSÇA - TÜRKÇE SÖZLÜKLER

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

ÜYE GİRİŞ FORMUTüm Hakları Saklıdır. Sitedeki ders ve makaleler kaynak göstermek şartı ile kullanılabilir. www.kerimsarigul.com 2005 - 2012